אחותי כלה – תערוכת האמנות של ציון ברוך

אחותי כלה. התערוכה של ציון ברוך

שלחנו את חברת הצוות שלנו, אפרת בשרי, לפתיחת התערוכה "אחותי, כלה" של השחקן והקומיקאי (ועכשיו גם אמן) ציון ברוך

 

בשבוע שעבר הוזמנתי לערב ההשקה של תערוכת הציורים של ציון ברוך, "אחותי, כלה". מסתבר שמעבר לכישורי הבמה הרבים שלו, הבחור יודע גם לצייר ולפסל – ואפילו לא רע.

אחותי כלה. התערוכה של ציון ברוך

לא באמת מפליא בהתחשב בעובדה שכילד בילה שעות ארוכות בנגריה של אביו וספג את היצירה במשך שנים. כנראה שהגיע הזמן שהיא תפרוץ החוצה. מאחר שהוא מעולם לא למד אמנות, רישום או פיסול – הוא מרגיש חופשי מחוקים או מז'אנרים ובעיקר מונע מתשוקה גדולה לציור.

אחותי כלה. התערוכה של ציון ברוך

את העבודות שלו או שמאוד אוהבים או שלא. עדיין לא נתקלתי בתגובה שהיא אמצע. אני נמנית על הראשונים: אני מהופנטת לכל אחת מהעבודות שלו וחושבת שיש בהן משהו מיוחד, למרות שנראה שכל הדמויות הן וריאציות שונות של אותה דמות בסיסית (מה שבעצם לא מנותק מהמציאות, בהתחשב בעובדה שההשראה לעבודות הפיסול שלו היא הדמות הרוסית צ'ברושקה, ושציורי הבובות שלו דומים לבובות האספנים, בובות הבליית'. מבחינתי, אגב, על אף הדמיון, הציורים הם יצירה בפני עצמה).

אחותי כלה. התערוכה של ציון ברוך

מה שללא ספק תפס אותי בכל אחד מהציורים הן העיניים: הדמות כאילו נועצת בך מבט, כזה שאי אפשר להתחמק ממנו, ולמרות שהעיניים לכאורה תופסות חלק קטן מהקומפוזיציה כולה – הן בעצם לב ליבו של הציור ואי אפשר להתעלם מהן. אם תשאלו אותי, קצת קשה להסיר את המבט.

אם הייתי צריכה לבחור, הייתי אומרת שפרידה היא האהובה עליי, אבל אין ספק שהבחירה קשה ויש לא מעט דמויות שהן בעיניי יוצאות דופן.

אחותי כלה. התערוכה של ציון ברוך

 

מה: תערוכת האמנות "אחותי, כלה" של ציון ברוך
מתי: עד 31/10. ד' וה' 16:00-22:00, ו' 9:30-15:00 ובשבת חצי שעה אחרי צאת השבת ועד 23:00.
איפה: גלריית שרונה ART, בלב מתחם שרונה בתל אביב
מה אנחנו אומרים: מעניין לראות פן אחר בנפשו של אחד הקומיקאים הכי פופולריים בארץ

 

אפרת בשרי, ביום עורכת תוכן במשרד פרסום, בלילות מעצבת תכשיטים ובלוגרית אופנה ולייפסטייל. חיית אינסטגרם, חובבת עיצוב על שלל גווניו ומכורה לפרויקטים של DIY.
אל תשכחו לבקר את אפרת בבלוג שלה, בחנות המקסימה ובחשבון האינסטגרם הצבעוני שלה!

 

ומה אתם אומרים?