דקה מהים – צימר בבית ינאי

 

דקה מהים - צימר בבית ינאי

חוף בית ינאי הוא אחד החופים היפים בארץ, לכן כשידענו שאנחנו נוסעים להופעה בברל'ה בלהבות חביבה ושאנחנו רוצים להישאר ללון לילה באזור, מיד חיפשנו צימר בבית ינאי. באופן מפתיע, עושה רושם שאין יותר מדי צימרים בבית ינאי ואלה שמצאנו היו הרבה צפונה מ-1,000 ש"ח, ואנחנו חיפשנו בפחות. בסופו של דבר נבחרה סוויטת "דקה מהים", שממוקמת באמת 2-3 דקות הליכה מהחוף (אבל לא בקו ראשון לים ואפילו בלילה לא תצליחו לשמוע את הגלים).

דקה מהים - צימר בבית ינאי

הסוויטות הן בעצם יחידות אירוח הצמודות לבית המארחים, בבית שממוקם בשכונת מגורים בבית ינאי. אמנם כמה דקות מהים, אבל עדיין שכונת מגורים. הסוויטה בה התארחנו הייתה מעוצבת יפה, נעימה ונקייה.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

היא מורכבת מחדר אחד, לא גדול במיוחד, עם מיטה זוגית, שולחן אוכל קטן, מטבחון, פינת ישיבה, חדר רחצה וחצר קטנטנה. באופן כללי, על אף שהמקום מסודר ונקי, הכל הרגיש קצת קלסטרופובי.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

האירוח בסוויטה לא כולל ארוחת בוקר. אותה תוכלו להכין בעצמכם במטבחון הקטן שבחדר.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

כדאי ליידע את המארחים אם אתם מעוניינים לבשל, כדי שישאירו לכם מוצרים בסיסיים כמו שמן ומלח.
חדר הרחצה גדול ומעוצב למשעי, עם רצפת בטון בה שקועים אלמנטים ימיים, כוננית מגבות גדולה ויפה וגולת הכותרת מבחינתי – 2 ראשי דוש במקלחת (!). אמבט אין, וחבל. בכל זאת מדובר בצימר הפונה לזוגות בלבד.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

דקה מהים - צימר בבית ינאי דקה מהים - צימר בבית ינאי

כמו הרבה מקומות אירוח שהיינו בהם בארץ, גם "דקה מהים" חוטא בהתחלה יפה והמשך קצת מקרטע. העיצוב יפה וניכר כי הושקעה מחשבה (מכונת נספרסו, עוגה ובקבוק יין שמחכים על השולחן), אבל אלמנטים קטנים, שעולים גרושים ויכולים לשדרג את החוויה, חסרים – במקלחת, במקום בקבוקי סבון ושמפו מהסופר, אפשר למזוג את הסבונים לכלים יפים, שיתאימו לעיצוב של חדר הרחצה. במטבח, דוושת פח האשפה הכעור מפלסטיק הפסיקה לעבוד, ולמרות שבאתר המקום הובטחה צידנית מוכנה עם בירות שמחכה בסוויטה, אנחנו לא מצאנו אותה.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

מחצלת קטנה וכסאות דווקא כן מחכים לכם בחצר

החצר הקטנה סגורה בגדר במבוק, ואם אתם לא מעשנים, אין הרבה מה לעשות בה – אין נוף, אין מרחב ליהנות ממנו, רק שני כסאות ושולחן קטן.

דקה מהים - צימר בבית ינאי

 

מה: סוויטת הנופש דקה מהים
איפה: בית ינאי
כמה: לילה באמצע שבוע 900 ש"ח. לילה בסופ"ש 1050 ש"ח. אין ארוחת בוקר
מה אנחנו אומרים: מעוצב, נעים, נקי ועם הרבה פוטנציאל, אבל קצת קלסטרופובי וקטן, סוויטה צמודה לבית המארחים (ולסוויטת נופש נוספת) ובמרחק יריקה מבית השכנים.

 

ומה אתם אומרים?