העוגיות של לחם יין

1-r100

נתחיל הפעם דווקא מהסוף.

אההההה! העוגיות של לחם יין פשוט מושלמות!

עכשיו נמשיך?

4-r100

לחם יין הוא ביסטרו, שהקימו דגנית עמיחי ורונה פרדיס לפני כ-15 שנה, כשרצו לשלב פרנסה עם גידול ילדים. מאז בית הקפה הקטן הפך לשם דבר, ולצד המסעדה שוכנת גם מאפייה צמודה. ממש לא מזמן עשו השתיים צעד גדול נוסף, כשהתחילו לייצר במפעל עוגיות ולשווק אותן לרשתות שיווק וחנויות בכל רחבי הארץ.

3-r100

קיבלנו להתנסות 2 חבילות של עוגיות – אזני פיל (אח, האייטיז, האייטיז) ועוגיות גבינה וזיתים מלוחות. קודם כל וידוי, אני דווקא מחובבי המלוחים. בביתנו שוכנים גם מכורים למתוק, אבל אני תמיד אעדיף לפתוח קודם את הקופסה של המלוחים. אז פתחתי. מילה קטנה על האריזה – אריזת קרטון שבתוכה אריזת פלסטיק לסגירה חוזרת פשוטה. נעים לעין ונוח לשימוש. העוגיות היו פשוט נפלאות. מלוחות בדיוק במידה הנכונה, עם הרבה זיתים ובאופן כללי מושלמות. אחרי 5 דקות של בליסה בלתי פוסקת, הייתי חייבת לסגור את הקופסה ולהכניס אותה לארון (כדי שאוכל כמובן לטעום גם את אזני הפיל).

2-r100

לא ציפיתי ליותר מדי מאזני הפיל. בילדותי אלה היו העוגיות האהובות עליי ביותר בעולם (לצד הנשיקות שסבתא שלי הייתה מכינה), אבל מאז בגרתי קצת והמתיקות המוגזמת של אזני פיל כבר לא עושה לי את זה יותר. אבל נחשו מה? הפתעה! גם עוגיות אזני הפיל של לחם יין הן מושלמות (והולכות נהדר עם קפה). הן לא עבות, כמו אזני הפיל הרגילות, אלא קטנות ודקיקות, וכנראה שזה הסוד שלהן. אזהרה – הן ממכרות בטירוף.

5-r100

לצערי אני לא יכולה לספק חוות דעת לגבי שמירת הטריות של העוגיות אחרי הפתיחה, פשוט מכיוון שברגע שיושבי הבית האחרים הגיעו, לקח בערך 10 דקות עד שכל העוגיות התחסלו. למחרת שמחתי לגלות בצרכניה הקרובה לביתנו את עוגיות האלפחורס של לחם יין. קניתי, ברור שקניתי, וכן, גם הן פשוט נהדרות.

6-r100

מה? עוגיות של לחם יין
איפה? ברשתות השיווק והחנויות הקרובות לביתכם
כמה? סביב 20 ש"ח (האלפחורס קצת יותר יקרות)
מה אני אומרת? אם אתם מנסים לשמור על המשקל, אל תתקרבו, כי אין דבר כזה רק עוגיה אחת ודי.

 

ומה אתם אומרים?