השקת הטלפונים החדשים של סמסונג – גלקסי S6 ו-S6 Edge

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edge

בוויכוח הגדול איזה טלפון טוב יותר (ה"ירדנה נגד עופרה" של שנות האלפיים), אייפון או גלקסי של סמסונג, מודה, אני לוקחת את הצד של סמסונג (וגם סוחבת איתי בכיס גלקסי אהוב משלי). נכון, אין ויכוח על כך שאפל היא חברה חדשנית, ושסטיב ג'ובס ידע מה הוא עושה וידע לעשות את זה היטב, אבל הפתיחות שמביא איתו הגלקסי לוקחת, בעיניי. אז כשהגיעה הזמנה להשקה של הטלפונים החדשים במשפחה, הגלקסי S6 והגלקסי S6 Edge, היה ברור מיד שאני הולכת לנסות לשחק בצעצוע החדש.

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edge

שני המכשירים, הגלקסי S6 והגלקסי S6 Edge דומים זה לזה ברוב התכונות. ההבדל הגדול הוא במסך – ה-Edge מגיע עם מסך, המתקמר לשני הצדדים, הראשון מסוגו בעולם. החידוש הכי גדול, לדעתי, שמציגה הפעם סמסונג הוא העיצוב. לראשונה מציגה החברה טלפונים פשוט יפים ונחשקים, שסוף-סוף מצליחים להתחרות בצד העיצובי של המתחרה הראשית.

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edge

הטלפונים עשויים גוף מתכת וזכוכית, שמשווה להם מראה יוקרתי ונחשק, ומגיעים בצבעי לבן, שחור וזהב. בהמשך יגיעו גם כחול וירוק.

מסך המכשיר מגיע בגודל 5.1 אינץ' ורזולוציה של 577 PPI, רזולוציה הגבוהה ב-77% מזו של ה-S5. המכשיר מגיע עם מעבד 64 ביט בעל 8 ליבות וזיכרון 3GB. המכשירים מגיעים עם אפשרויות אחסון של 32, 64 או 128 GB.

לשני המכשירים מצלמה קדמית ומצלמה אחורית. הקדמית (מצלמת הסלפי) היא מצלמת 5 מגה פיקסל והאחורית 16 מגה פיקסל והיא מצוידת גם במייצב אופטי. למצלמת הסלפי פיצ'ר חביב – מרימים את כף היד מול המצלמה, המצלמה מזהה את היד ומצלמת את התמונה אחרי 2 שניות. לא עוד ניסיונות נואשים ללחוץ על הכפתור בלי להסתיר את העדשה עם האצבע. החברה מבטיחה גישה למצלמה בתוך פחות משנייה (לחיצה כפולה על מקש הבית), צילום בתנאי תאורה קשים ואפשרות צילום עצמים בתנועה.

תוכלו לבחור ממשק משתמש, להגדיל את כמות האייקונים במסך הבית (יתרון אדיר למכורי אפליקציות כמוני!) וגם להגדיל את המקלדת.

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edge

פיצ'ר נחמד מאוד של ה-Edge הוא היכולת לשמור 5 אנשי קשר ולהתאים לכל אחד מהם צבע, כך כשמישהו מהם מתקשר, גם אם הטלפון הפוך על השולחן באמצע פגישה חשובה, תוכלו לראות בקצוות הקמורים שלו את הצבע ולהחליט אם לענות או לא. חוץ מזה, גם כשהמסך כבוי, עדיין ניתן להציג את ההתראות.

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edge

אחת הנקודות הכי כואבות כשמדברים על טלפונים סלולריים היא כמובן הסוללה. הגלקסי S6 מגיע עם טעינה אלחוטית מובנית, והטענה של 10 דקות אמורה לספק שימוש של 4 שעות. שווה מאוד.

השקת הטלפונים החדשים של סמסונג - גלקסי S6 ו-S6 Edgeוסלפי וירטואלי של "מה את אומרת"…

ומה לגבי המחיר? את ה-S6 ואת ה-S6 Edge אפשר כבר להשיג בארץ, במחירים שנעים סביב 3,800 ש"ח ל-S6 ו-4,300 ש"ח ל-S6 Edge. זול זה לא. אנחנו נדלקנו קשות על ה-Edge, בעיקר בזכות הקימורים היפים שממש מתחשק ללטף, שכן פרט להם אין כמעט הבדלים משמעותיים בינו לבין ה-S6. אם אתם בדיוק בחיפושים אחרי סלולרי חדש, לכו לחנות ושחקו קצת עם ה-S6, יש לנו תחושה שאחרי 10 דקות תרצו לקחת אותו איתכם הביתה.

 

 

2 Comments:

  1. אני אומר הגלקסי אס 6 הכי טוב שיש אבל זה יקר אז אני אולי אקנה את ה3 או 4 או 5 שזה גם משתלם לא כמו ה6 אס אבל גם טלפונים טובים

    • אכן יקר… ה-3 לא רעים, אם כי כבר מיושנים, עם ה-4 היו לא מעט בעיות וה-5 מצוינים. אם אתה יכול להרשות לעצמך 5, לך על זה. אם יקר מדי, עדיף 3 מאשר 4.

ומה אתם אומרים?