יוצרים בלילה – ירושלים חיה ובועטת!

לכבוד אירועי "יוצרים בלילה", שכובשים את ירושלים בנובמבר ודצמבר, שלחנו את הירושלמית שלנו, שני טיראן, לבדוק מה בדיוק קורה בעיר

 

יוצרים בלילה - בילוי בירושלים

הוזמנו על ידי רשות הצעירים בירושלים לערב ארוך של מוזיקה ופאבים לכבוד פסטיבל "יוצרים בלילה", שמתרחש בנובמבר-דצמבר ברחבי העיר. כשני ירושלמים, רצינו לראות איך העיר נראית בעיניי המבקר מבחוץ, להתמלא קצת בגאוות יחידה וגם לגלות דבר או שניים שלא ידענו עד עכשיו על העיר.

"יוצרים בלילה" היא יוזמה של רשות הצעירים בעיריית ירושלים, במסגרתה משתפים פעולה יוצרים מתחומי הבמה והמוזיקה, בעיקר אמני פרינג', עם בתי עסק ברחבי העיר. במשך החודשיים הקרובים יתקיימו עשרות הופעות בעשרות ברים בעיר, והכל לגמרי בחינם. רשות הצעירים, יחד עם סגן ראש העיר עופר ברקוביץ', שהגיע לביקור והצטרף לסבב הפאבים, הבטיחו לנו שמסתתרים בקנה עוד עשרות אירועים בירושלים בחודשים הקרובים ושכל מה שצריך לעשות כדי לגלות אותם זה להיכנס לאפליקציה החדשה מבית העירייה – JLM. האפליקציה (שטרם זכינו לנסות באופן אישי, כי הגרסה לאייפון תצא רק במהלך השבוע הקרוב. משתמשי אנדרואיד מוזמנים כבר לדגום) תספק למשתמש את כל המידע שרק צריך על אירועי העיר, ובפרט על האירועים הקרובים לו.

יוצרים בלילה - בילוי בירושלים

רק כדי לחמם מנועים, התחלנו את הערב ב"גאטסבי", בר קוקטיילים ייחודי עם תפאורה של שנות ה-20 ואווירה מצוינת. חבל שבשעות העומס הצוות הקטן (אך המסור) מתקשה להתמודד עם כמות המבלים במקום. משם המשכנו לשוק מחנה יהודה לדגום שתי הופעות של "יוצרים בלילה". שוק מחנה יהודה, שכבר מזמן הפך למקום הבילוי הכי חם בעיר, הופך כל ערב את עורו – הבאסטות נסגרות, הגראפיטי מתגלה, והסמטאות מתמלאות בכיסאות משלל הפאבים והמסעדות שמנקדים את השוק.

יוצרים בלילה - בילוי בירושלים

המצב הביטחוני לא מורגש בכלל בשוק, וכמות הבליינים הייתה מפתיעה לטובה. ה"תחריר" ו"פרדי למון", בהם התקיימו באותו הערב ההופעות של יוצרים בלילה, נהנו במיוחד מתפוסה מלאה ועוד קצת. ראשון קפצנו ל"תחריר", בר תרבות מזרחית שאירח את להקת אתניקה. לא ברור אם בכוונה או במקרה, אבל הצליל האוריינטלי עם העוד החשמלי והקאנון התאים למקום כמו כפפה ליד. משם המשכנו ל"פרדי למון", שילוב מוצלח של פאב וגלרית אמנות, שמרבה לארח אמנים מכל הסגנונות. שם ראינו את אקו וטיטו, שיוצרים מוזיקה אלקטרונית מאולתרת בשיתוף הקהל.

יוצרים בלילה - בילוי בירושלים

גם בתחריר וגם בפרדי למון, שנמצאים בסמטאות הצפופות-צפופות של השוק, היוצרים מופיעים באזור קטנטנן של מטר על מטר, שאי אפשר אפילו לקרוא לו במה, מה שיוצר תחושה של הופעה אינטימית במיוחד. גם אתניקה וגם אקו וטיטו, להקות די אנונימיות מבחינתנו, סיפקו הופעה מוצלחת שהצליחה לסחוף אותנו, הרבה בזכות האווירה הטובה, האינטימית והכיפית שבמקום.

עלו לירושלים, כיף פה.

צילומים: יונתן בניורי

ומה אתם אומרים?