כל הזכויות שמורות – מופע קרקס עכשווי

כל הזכויות שמורות2. צילום אליה נטליה איזריקובה

קצת לפני חנוכה הוזמנתי לראות מופע קרקס עכשווי של מרכז היצירה הבינלאומי לקרקס עכשווי – ON, והלכתי בלי לדעת למה בדיוק לצפות. הקרקסים שאני מכירה כוללים בדרך כלל ליצנים, אקרובטים ופופקורן במחיר מוגזם בכניסה. אבל קרקס עכשווי? מה זה אומר בכלל?

אז המופע "כל הזכויות שמורות" הוא מופע קרקס עכשווי, שעוסק בזכויות אדם דרך 6 דמויות – 3 כוכבי קולנוע, שאחד מהם הוא גבר שמופיע בבגדי אישה, נערת תסריט, עובד עירייה שנואם על זכויות אדם והתת-מודע הקולקטיבי. נשמע הזוי? בהתחלה זה גם מרגיש הזוי, אבל איכשהו, עם ההתקדמות במופע, הדברים מתחברים ופתאום אדם שנואם על זכויות אדם בצרפתית בעודו נתלה באופן בלתי סביר בעליל על עמוד נראה כמו מחזה הגיוני.

פאביאן 2

אנסמבל ON הוקם על ידי אורית נבו, שכבר שנים מקרקסת למחייתה, וחברים בו 4 אמנים אירופאים ו-3 ישראלים. המופע משלב קטעי קרקס עם אמירה ותוכן, והוא שונה לחלוטין ממופע קרקס שגרתי. בואו נגיד שזה לא מופע לקחת את הילדים לראות בשבת בבוקר.

כל הזכויות שמורותrevolt #2. צילום אליה נטליה איזריקובה

המופע מלווה במוזיקה מקורית מעולה של דורי בן זאב ואסף גבעתי. הנה, הנה, תראו את הקליפ של שיר הנושא של המופע (בהשתתפות חברי האנסמבל) –

המופע מאוד מושקע, האמנים צריכים לדעת, חוץ מאת אמנות הקרקס כמובן, גם לשחק, לרקוד ולהעביר את החוויה הדרמטית לקהל. אז מה בעצם החלק הקרקסי שבמופע ולמה קוראים לזה קרקס? כי חוץ מהדרמה ומהמסר החברתי, המופע בעצם מבוסס על אמנויות קרקס שונות – ג'אגלינג, אקרובטיקה בזוג, עמוד סיני, חישוק אווירי, חבל אנכי וקרבות במה.

כל הזכויות שמורות. צילום אליה נטליה איזריקובה

מה: "כל הזכויות שמורות", מופע קרקס עכשווי של אנסמבל ON
מה אנחנו אומרים: אמנם זה לא מופע קרקס לקחת אליו את הילדים, אבל אתם תהנו – אחר ומרתק.

 

 

צילומים: אליה נטליה איזריקובה

ומה אתם אומרים?