ליגרטו – משחק קלפים לילדים

ליגרטו

ליגרטו הוא משחק קלפים לילדים (על הקופסה כתוב מגיל 8 ומעלה), שהרעיון שלו מזכיר קצת את "ספיד" העתיק, שכולנו שיחקנו בילדותנו, עם כמה טוויסטים בעלילה. בתור התחלה, חייבת להגיד שהקופסה לא ממש מושכת לראות מה בתוכה. קופסה בצבע ירוק קצת חולה, עם תמונה של 4 מבוגרים שמשחקים בקלפים, שהעיצוב שלהם מראש נראה קצת ילדותי.

ליגרטו

כשפתחנו את הקופסה, גילינו 4 חבילות סגורות בצבעים שונים – צהוב, כחול, ירוק ואדום. התחלנו לקרוא את ההוראות וכבר כמעט התחלנו לשחק עם שתיים מהחבילות, כשפתאום הבנו שאנחנו בכלל מסתכלים על הפנים של הקלפים ולא על גב הקלפים. כלומר, החלוקה הראשונית לחבילות שמגיעה בקופסה הסגורה בעצם שגויה ומתבססת על הפנים של הקלף במקום על הגב של הקלף, לא ברור למה. ועוד מילה על עיצוב הקלפים – כיום, כשמשחקי קלפים מגיעים עם קלפים יפהפים ומושקעים (ראו ערך "חלומות" או "פיראטים", שני משחקי קלפים מומלצים, שהפכו ללהיט אצלנו), קצת מאכזב לראות את העיצוב של ליגרטו, ששום דבר בו לא תופס את העין.

ליגרטו

אז לפני שהתחלנו לשחק, העברנו 3 דקות במיון מחדש של החבילות ל-4 חבילות, שגב החבילה שלהן בצבע שונה. ההוראות די מורכבות, בת ה-7 איבדה עניין במשחק עוד לפני שהתחלנו לשחק, וגם בן ה-9, שבדרך כלל חובב משחקי קלפים, התחיל לגלות סימני ייאוש. העברנו כמה דקות בניסיון להבין החוקים ולהתחיל במשחק ניסיון, אבל ברגע שהבנו איך משחקים, המשחק טס.

ליגרטו

בסופו של דבר, בסוף המשחק (הוא ניצח, אם חשוב לכם לדעת), הוא ביקש מיד משחק נוסף, ובת ה-7 הצטרפה לעזור לחוליה החלשה (אמא, כמובן).

מה: משחק קלפים ליגרטו
איפה: בחנויות הצעצועים
כמה: סביב 50 ש"ח
מה אנחנו אומרים: משחק נחמד, אבל ההוראות מורכבות ובאופן כללי, יש טובים ממנו ומעוצבים ממנו

 

ומה אתם אומרים?