מלון קולוני חיפה

מלון קולוני חיפה

כמו כל משפחה ממוצעת, גם אנחנו מצאנו את עצמנו בנופש בחופש הגדול, ומכיוון שחיפה הפכה להיות חביבת הקהל אצלנו, גם הפעם בחרנו לשהות כמה ימים בעיר המקסימה הזאת. אחרי בדיקת מחירים במגוון מלונות (אוגוסט הרי הוא חודש יקר במיוחד במלונות ארצנו הקטנטונת), בחרנו במלון קולוני במושבה הגרמנית, מלון בוטיק יפהפה, שהמחיר לשהות בו היה שפוי יחסית.

מלון קולוני חיפה

נתחיל במלון – המלון ממוקם בשדרות בן גוריון המחודשות, למרגלות הגנים הבהאיים, מיקום מושלם באמת לחופשה חיפאית באווירת חו"ל. בשהות קודמת בחרנו במלון טמפלרס השכן, ובסיור רגלי מאורגן שלקחנו אז, נכנסנו לסיבוב קצר בקולוני ונשבענו שעוד יבוא יום ונתארח בו. מלון קולוני נבנה בתחילת המאה ה-20 על ידי הטמפלרים, שחיו במושבה הגרמנית ומאז שוקם ושופץ, תוך שמירה על חלק מהאלמנטים המקוריים של המבנה. כמשפחה עם ילדים, הוצע לנו חדר דלקס, שנאמר לנו שהוא החדר הגדול ביותר במלון.

מלון קולוני חיפה

אז לא, החדר לא ממש גדול ונדחקות בו בקושי רב מיטה זוגית וספה שנפתחה למיטה נוספת, בה ישנו יחד שלושת הילדים. הריהוט בחדר נותן תחושה ישנה, אבל לא ישנה-עתיקה-איזה-יופי-זה-מלון-משוחזר-מלפני-מאה-שנה, אלא יותר ישנה-כמה-אורחים-כבר-ישנו-כאן-לפנינו. וכדי שלא נשכח שאנחנו במלון וכנראה שאכן ישנו כאן לפנינו אורחים, גם חיכה לנו עם הגעתנו זוג תחתונים של גבר, תלוי בגאווה על הקולבים בחדר האמבטיה. מנהלת משק הבית הגיע לאסוף אותם והתנצלה בחיוך, ואנחנו החלטנו שלא ניתן לקצת צפיפות וזוג תחתונים לקלקל לנו את החופשה.

מלון קולוני חיפהחדר האמבטיה מינוס התחתונים של האורח הקודם

חלון החדר משקיף, כעיקרון, אל הגנים הבהאיים, רק חבל שתחנת מכבי האש הסמוכה ועמוד החשמל שלידה קצת מקלקלים את הנוף. הילדים, אגב, היו מאושרים מצפייה קרובה כל כך בתחנת מכבי האש, ובכל 5 דקות בדקו אם הכבאית עדיין נמצאת או אם סמי יצא לכבות שריפה סמוכה.

מלון קולוני חיפה

באופן כללי, התחושה שקיבלנו במלון הייתה תחושה שחוזרת על עצמה בלא מעט מלונות בארץ – התחילו טוב, בנו מלון יפהפה במיקום מצוין, אבל בשלב מסוים עברו לנוח על זרי הדפנה במקום להמשיך ולתפעל את המלון בשיא המרץ. המגבות בחדר כבר עייפות וראו ימים טובים הרבה יותר, פקיד הקבלה לא הצליח להמליץ על שום דבר בסביבה וגם לא ממש ידע להגיד לנו איך מגיעים ממקום למקום ובחדר האוכל, בארוחת הבוקר, שהייתה אמנם עשירה יחסית למלונות קטנים, התקשו לעמוד בקצב ולא פעם עמדנו מול מגשים ריקים וחיכינו שיתמלאו.

שלא תבינו לא נכון, בסך הכל מדובר במלון לא רע בכלל, מסודר, נקי ובאמת יפה, ויש אפילו סיכוי שנחזור להתארח שם כזוג (בלי הילדים. היה פשוט צפוף מדי). אבל כשמשלמים 1,400 ש"ח ללילה (סביב 350 דולר ללילה!!!) במלון שמגדיר את עצמו "מלון בוטיק", קורה שמצפים לקצת יותר מנוף מקסים במיוחד ממרפסת הקומה המשותפת.

מלון קולוני חיפה

 

מה: מלון בוטיק קולוני
איפה: שדרות בן גוריון 28, חיפה
כמה: בשלהי אוגוסט שילמנו 1,400 ש"ח ללילה למשפחה בת 5 נפשות
מה אנחנו אומרים: מלון מסודר, נקי ששוכן במבנה יפהפה ובמיקום מעולה, בלב המושבה הגרמנית המשופצת. עם זאת, חסרה תשומת לב רבה לפרטים הקטנים וחבל. במחיר הזה אפשר לשהות במלון בוטיק מפנק במיוחד בכל בירה אירופאית. הגיע הזמן שגם ישראל תיישר קו.

 

ומה אתם אומרים?