מסעדת רטטוי

מסעדת רטטוי במושב אמונים

במושב אמונים שליד אשדוד, שרוב הסיכויים שרובכם אפילו לא שמע עליו, מתרחש כמעט בכל יום נס מדהים. מסעדת רטטוי, מסעדה חלבית כשרה, מתמלאת בעשרות, אם לא מאות, סועדים, והחנייה עמוסה עד אפס מקום (ויש אפילו סדרן חנייה!). אז למה זה נס? מכמה סיבות. הראשונה, המיקום שלה בלב מושב קטן בין אשדוד לאשקלון. השנייה, בכל זאת מסעדות באמצע השבוע לא נוטות להתמלא ערב אחר ערב. השלישית, המחירים הגבוהים. והסיבה האחרונה והכי חשובה – האוכל הבינוני. אז איך זה שכמעט בכל ערב המסעדה מלאה כמעט לחלוטין? אמרנו לכם, נס.

המסעדה שוכנת בעצם בבית פרטי שהפך למסעדה. התחושה הראשונית, עם הגן המושקע והמזרקה, היא של גן אירועים. אבל חלל המסעדה הפנימי מחולק למעין חדרים, מה שהופך את החוויה לנעימה ואינטימית יותר.

מסעדת רטטוי במושב אמוניםיום לפני שהגענו, 7 אנשים, לחגוג יום הולדת במסעדה, הזמנו מקום מראש. ביקשנו לשבת בחוץ, באזור של הלא-מעשנים. כשהגענו, התברר שמשום מה ההזמנה שלנו לא נרשמה. בכל זאת הצליחו למצוא לנו מקום, אבל הושיבו אותנו באזור סגור ולא בחוץ. כשביקשנו בכל זאת לשבת בחוץ באזור הלא-מעשנים, נאמר לנו שאנחנו בחוץ, באזור הלא מעשנים. תמונה לשיפוטכם –

מסעדת רטטוי במושב אמונים

אמנם החדר מוקף כולו חלונות, אבל חוץ זה לא… בכל מקרה, לא ניתן לעניין פעוט כזה לקלקל לנו את ההנאה מהערב. התיישבנו והוגשו לנו 2 תפריטים. ל-7 אנשים. אז ביקשנו תפריטים נוספים וקיבלנו שניים נוספים. עדיין לא מספיק, אבל נסתדר.

התפריטים מציעים מבחר מנות גדול, כולן כאמור חלביות. המנות שהגיעו, כולן, היו גדולות מאוד, הרבה יותר ממה שצריך. כנראה שבגלל זה הן גם מתומחרות על הצד הגבוה (מאוד). בהחלט ניתן היה להקטין את המנות כמעט לחצי הגודל, וכך לשמור גם על מחירים שפויים יותר.
שני הילדים חובבי הדמפלינגס שלנו ביקשו גיוזה (התנצלות – את החשבון השארנו בטעות על השולחן, וברחבי הרשת לא ניתן למצוא את תפריט המסעדה, כך שאת המחירים לא נציין כאן). המנה הגיעה על מצע אטריות קריספיות חסרות טעם, והכיסונים עצמם, שהיו ממולאים ירקות, היו כל דבר חוץ מגיוזה. הבצק היה עבה והרגיש כאילו טוגן הרבה יותר מדי (או שטוגן כמה פעמים), קצת כמו סמוסה לא מוצלחת, טעמי הירקות היו דומיננטיים מדי, לא הורגשו טעמים אסייתיים בכלל והשיא היה שני הרטבים שהגיעו עם המנה. אחד, רוטב צ'ילי מתוק, שהרגיש תעשייתי היישר מהבקבוק והשני נראה כמו סויה, אבל היה בטקסטורה צמיגית לחלוטין, עד שחששנו לטעום ממנו.

מסעדת רטטוי במושב אמוניםהמנה הבאה שהגיעה הייתה לזניה, שהייתה כל כך ספוגה ברסק עגבניות, שזה היה בערך הטעם היחיד המורגש בה.

מסעדת רטטוי במושב אמונים2 מנות ניוקי הוזמנו בשולחן – ניוקי סלק ממולא גבינה וניוקי אספרגוס וזעפרן שחומים. הניוקי סלק היו חביבים, לא הפתעה גדולה אבל גם לא אכזבה גדולה.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

הניוקי אספרגוס היו מעניינים, אבל הערמונים שהובטחו כמעט לא הורגשו.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

הילדים קיבלו גם פיצה, ללא תוספות, שהייתה טעימה, עם בצק בול בעובי הנכון.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

וגם צ'יפס מאכזב, שהרגיש כמו צ'יפס מלפני יומיים, אחרי חימום במיקרו.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

מנה נוספת שהוזמנה הייתה רביולי ברוטב עגבניות. בזמן ההזמנה שאלנו אם הרוטב לא חריף, והובטח לנו שאפילו לא קצת. על אף ההבטחה, המנה שהגיעה הייתה פיקנטית מדי. לזכות המלצרית ייאמר שהיא מיד פינתה את המנה והחליפה אותה במנה חדשה של רביולי ברוטב שמנת. בנוסף הוזמנה גם מנת דג דניס, שהייתה פשוטה וחביבה.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

לקינוח, רובנו היינו כל כך מלאים מהמנות הענקיות, שלא רצינו אפילו קפה. הילדים לא ויתרו על סופלה שוקולד, רק חבל שמה שהגיע לא היה סופלה, אלא עוגת שוקולד, כנראה ניסיון לפונדנט, רק שבמקום התוכן הנוזלי שהייתם מצפים שיגיע בפונדנט, הגיעה פשוט עוגה לא אפויה לגמרי במרכזה. לצד העוגה הגיעו גם כדור גלידה וקצפת.

מסעדת רטטוי במושב אמונים

 

מה: מסעדת רטטוי הכשרה והחלבית
איפה: מושב אמונים (בין אשדוד לאשקלון)
כמה: 713 ש"ח עם שתייה קלה לכולם
מה אנחנו אומרים: אווירה מיוחדת ונעימה (רק אל תבקשו לשבת בחוץ, באזור הלא-מעשנים…), מחירים של מסעדות פלצניות בתל אביב, מנות גדולות הרבה יותר מדי ואוכל שנע בין חביב למאכזב.

ומה אתם אומרים?