מצגות מסוג אחר – אימייז

כשאתם שומעים את המילה "מצגת" מה עולה לכם בראש? רוב הסיכויים שאיזו מצגת פאואר-פוינט שנתקלתם בה בלימודים / משרד / הרצאה. אז מסתבר שיש גם דרך אחרת להגיש מצגות, והיא הרבה הרבה יותר מעניינת.

1

לפני כחודש הוזמנתי לאירוע בו הוצגה תוכנת האונליין Emaze, שמאפשרת ליצור מצגות מהממות ויזואלית בצ'יק-צ'ק. איך? נרשמים לאתר (רוב תכונות הבסיס הן חינמיות, יש אפשרות גם לרכוש בתשלום מנוי pro ולקבל תכונות נוספות, אבל המנוי החינמי מספיק בהחלט לרוב הגולשים) ובוחרים תבנית מתוך כ-30 תבניות מוכנות. עכשיו אתם יכולים להתחיל לשחק – להוסיף טקסטים, תמונות נוספות, סרטונים ואפילו אתר אינטרנט שלם, לשנות את האנימציה של תחלופת השקופיות ועוד. מוסיפים כמה שקופיות שרוצים וכשמסיימים אפשר גם לשתף את המצגת בקלות או להטמיע אותה באתר האינטרנט שלכם.

Presentation Name by tal on emazeהיתרונות – מעצבים מצגות באמת יפהפיות ומושכות את העין בקלות, מתאים גם לטכנופובים, משתפים ומטמיעים בצ'יק-צ'ק.

החסרונות – כמו לכל תוכנה בתחילת דרכה, עדיין יש כמה חסרונות. מספר התבניות מוגבל (החברה עובדת על תבניות נוספות). בכל תבנית אתם מוגבלים מבחינת פונטים, צבעים ועוד (אבל בסביבות נובמבר אמורה להתווסף אופציה שתאפשר לכם לעצב תבנית בסיסית לבד). התוכנה עובדת הרבה יותר טוב באנגלית – כיוון החיצים למעבר בין השקופיות, למשל, מתאפשר רק לכיוון אחד, שתואם שפות לועזיות – והחסרון הכי גדול בעיני – המצגות עדיין לא נפתחות כמו שצריך בסלולרי, עניין שגם הוא אמור להיפתר בקרוב.

מה אני אומרת? שווה מאוד! אהבתי את התוצאה הסופית ואני מחכה בקוצר רוח שאפשר יהיה לראות את המצגות גם בסלולרי כמו שצריך.

רוצים לראות מצגת לדוגמה? זאת המצגת שהכנתי עבור "מה את אומרת?" והיא כבר מככבת בעמוד "על האתר" שלנו.

Powered by emaze

ומה אתם אומרים?