נהיגת מבחן – אופל אדם

נסיעת מבחן אופל אדםמראה מראה שעל הקיר, מי היפה בכל העיר?

הכתבה הזאת מתחילה ב-9 בנות ו-4 מכוניות אופל אדם קטנות וממזרות שיוצאות לטיול. האדומה, התכולה, הסגולה והחומה (נחשו מי הייתה הראשונה שנתפסה…). היא ממשיכה בנהיגה בעליות לכיוון ירושלים, בבראנץ' מפנק בבית זית ובצילומים אל מול הנוף המשגע ומסתיימת בפרידה קשה ממכונית ששבתה את ליבי בתוך כמה שעות.

נסיעת מבחן אופל אדם

תכירו, אופל אדם. מכונית מיני קטנה וחמודה, 3 דלתות, ידנית או גיר רובוטי, מעוצבת למשעי, מפנקת ומגיעה עם שלל התאמות אישיות. רגע, אמרנו אופל ומעוצבת באותו משפט? אז כן. אופל, חברה שלא ידועה דווקא בזכות עיצובים מעניינים, הצליחה להוציא תחת ידיה מכונית שנראית פשוט מותק. ממש ככה. נכון, אנחנו לא מדברים כאן על עיצוב מקורי וחדשני כמו זה של ניסאן ג'וק, למשל, אבל הוא מעניין, מיוחד ומושך את העין, ויעידו על כך כל האנשים שנעצו מבטים, הצביעו ואפילו פנו אלינו לשאול מי זאת החמודה הזאת.

נסיעת מבחן אופל אדם

בבוקר נעים נפגשנו במשרדי אופל שבפאתי ראשון לציון, קיבלה את פנינו זהבה קוגן המקסימה, שהסבירה לנו קצת על המכונית ועל מה שמחכה לנו בהמשך היום.

נסיעת מבחן אופל אדם

האופל אדם האוטומטית כבר החלה להימכר בארץ, כשנה אחרי שנכנסה לשוק האופל אדם הידנית. החברה שמה דגש גדול על העיצוב הפעם, ורואים, גם מבחוץ וגם מבפנים. הדגמים המתקדמים מגיעים בשילוב של שני צבעים, אבל בהחלט אפשר להזמין גם צבע אחיד וסולידי.

נסיעת מבחן אופל אדם

פנים הרכב מעוצב גם הוא בשני גוונים, עם אותו שילוב של הצבעים החיצוניים. לוח המחוונים נהנה מעיצוב רטרואי משהו, כזה שיגרום לכם לחשוב לרגע שאתם נוסעים לכם ברחובות לונדון של שנות ה-60' העליזות.

נסיעת מבחן אופל אדם

הייחוד של האדם הוא באפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות שעומדות בפניכם, כשאתם בוחרים את הרכב שלכם. תוכלו לבחור, כאמור, שני צבעים – לגוף הרכב ולגג – ובנוסף אפשר לבחור גם צבע לחישוקים, אבזור פנימי צבעוני או להוסיף מערכת מולטימדיה מובנית. סה"כ מציעה החברה כ-30 שילובים אפשריים, כשהמחיר של הדגם הזול ביותר הוא כ-92,000 ש"ח והיקר ביותר כ-103,000 ש"ח.

נסיעת מבחן אופל אדם

האדם מגיעה עם מנוע 1.4 ליטר (87 כ"ס), בגירסה ידנית או רובוטית (שתכף נדבר על חוויית הנהיגה בה), ועם מערכת Start & Stop, שמכבה את המנוע באופן אוטומטי עם עצירה ומדליקה אותו מחדש עם לחיצה על דוושת הגז (אנחנו לא מחובבי המערכת ותחושת הנהיגה שהיא מביאה איתה, ולכן על אף החיסכון בדלק, בחרנו לכבות את המערכת בנסיעה באיזורים העירוניים).

נסיעת מבחן אופל אדם

ממש לפני קבלת המפתחות, התפנקנו בערכת חטיפים לדרך…

נסיעת מבחן אופל אדם… ושמנו פעמינו לכיוון בית זית. הדרך לירושלים הייתה עמוסה, וקשה היה לאתגר באמת את האדם, אבל לזכותה ייאמר שהיא סחבה את העליות באופן מעורר התפעלות, גם עם מזגן דולק. גם כשנאלצנו להאט מאחורי מכוניות קשישות, היא הצליחה לחזור לנסיעה מהירה בקלות.

נסיעת מבחן אופל אדם

בסך הכל הנסיעה באדם נעימה ונוחה, זו לא מכונית ספורט, אבל היא גם לא מתיימרת להיות כזאת. כמיני עירונית, היא עושה את העבודה המצופה ממנה נהדר. החיסרון המשמעותי היחיד שמצאנו בה הוא הגיר הרובוטי, שהרגיש לנו קצת רגיש, בעיקר במעבר בין הילוך ראשון לשני. זה, כמובן, עניין של הרגל, ולקראת סיום הנסיעה, כשכבר הכרנו את הרכב טוב יותר, מעבר ההילוכים היה גם הוא חלק יותר.

נסיעת מבחן אופל אדם

חסרון נוסף, אבל פחות משמעותי (בכל זאת מדובר במכונית מיני) הוא תא המטען הקטן והצר, שהגישה אליו לא נוחה כל כך.

נסיעת מבחן אופל אדם

 

סביבת הנהג נוחה ומרווחת יחסית, וכל הכפתורים החשובים נגישים בקלות (כולל בקרת שיוט ושליטה בעוצמת הקול מההגה). המושבים האחוריים פחות נוחים וצפופים, אבל היי, זאת מיני, למה בדיוק ציפיתם?

העלייה ירושליימה הביאה אותנו לעצירה שווה במיוחד לבראנץ' בבית הקפה דרך הגפן בבית זית (מומלץ בחום).

נסיעת מבחן אופל אדםואחרי שהתמלאנו, יכולנו לסיים בסשן צילומים על רקע הנוף הבאמת מרהיב של מאגר המים.

נסיעת מבחן אופל אדם

 

מה: אופל אדם, הגירסה הרובוטית
כמה: 92,000-103,000 ש"ח
מה אנחנו אומרים: מקסימה ומעוצבת, נוחה, המון אפשרויות לשילובים שונים. לא זולה, אבל בהחלט נותנת פייט מרשים לפיאט 500. בהחלט הפתעה משמחת. קלאסית לצעירים שיכולים להרשות לעצמם או לבני 50+ שרוצים להרגיש צעירים. צריכת דלק לפי החברה – 19.6 ק"מ לליטר. בגלל תנאי הנסיעה שלנו (עליות לירושלים בתנועה ערה), קשה לומר עד כמה צריכת הדלק הזו היא מדויקת, אבל לדעתנו היא תגיע בערך ל-15-16 ק"מ לליטר.

 

 

ומה אתם אומרים?