נקודת מגע במוזיאון ישראל – אמנות בכל פינה

 אירוע האמנות הגדול "נקודת מגע" התקיים לפני כשבועיים במוזיאון ישראל בירושלים. שלחנו את שני טיראן לבדוק מה בדיוק קורה שם.

 

נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים

הגענו ל"נקודת מגע", האירוע השנתי של מוזיאון ישראל שמתקיים זו השנה השישית, בלי לדעת מה בדיוק מצפה לנו. תיאור האירוע, שהבטיח "סערה לילית של אמנות ואנשים במוזיאון ישראל", לא הסגיר יותר מדי מידע, אבל כבר מהתורים הארוכים בכניסה היה ברור שאנחנו לא הסקרנים היחידים במקום, ושיש למה לצפות.

נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים

אז לפני שנמשיך, מה זו בכלל "נקודת מגע"? פעם בשנה פותח מוזיאון ישראל את שעריו לשעות הלילה הקטנות, ומארח עשרות אמנים ממגוון רחב של מדיומים, שיוצרים בתוך כתלי המוזיאון עשרות אירועים, פעילויות ואטרקציות, שבחלקן יכול הקהל לקחת חלק פעיל (כמו קבוצת ריצה ברחבי המוזיאון, משחק עתידני של חפש את המטמון ועוד).

נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים

כבר מרגע הכניסה היה ברור שהמציאות נשארת בדלת. המוזיאון כולו לבש חג, עם בלונים, תאורה מרשימה ומיוחדת מסביב למיצגים, אווירה מחשמלת ואפילו סוריאליסטית, והרבה הרבה המולה. החלטנו לשוטט בלי תכנית, ובכל פינה מצאנו מופע או מיצג או הרצאה או סיור ייחודים. חלק מהאירועים היו קצת "אמנותיים" מדי לטעמנו, ולא לחלוטין הבנו מה הייתה כוונת המשורר, אבל היו כל כך הרבה אפשרויות, שלא השתעממנו ולא התאכזבנו אפילו לרגע.

נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים

השיטוט אפשר לנו להיתקל במופעים או אירועים שלא תכננו לראות, ועזר לנו להיסחף אחרי ההתרחשויות ובאמת לאבד את עצמנו. הדבר היחיד שהעיב על ההנאה היה התורים הארוכים בכל מקום – כך ויתרנו מראש על משהו לשתות, אחרי שראינו את התור העצום בבית הקפה. אחרי שהבנו שנידרש להיכנס לאולם המכירה 45 דקות לפני תחילתה בשביל לשריין לעצמנו מקום ויתרנו, בלב כבד ומאוכזב, גם על המכירה הפומבית. וכשניסינו לשריין מקום לסיורי "חמש הע/ארות על יום-הולדת", הופתענו לגלות שלא נותרו מקומות, למרות שהגענו לעמדת הרישום מעל לשלוש שעות לפני הסיור האחרון.

בשורה התחתונה, אירוע נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים הוא אירוע ללילה אחד שמנקז לתוכו מספיק אירועים לשנה שלמה, ועומד בהצלחה בתיאור המבטיח "סערה לילית". האווירה המיוחדת ומגוון האטרקציות העצום כיפרו בקלות על העומס במקום והשאירו אותנו עם הרבה טעם לעוד. נחזור גם בשנה הבאה.

נקודת מגע במוזיאון ישראל בירושלים

ומה אתם אומרים?