קורין אלאל מארחת את שלום חנוך

קורין אלאל מארחת את שלום חנוך

מהשנייה שעולה קורין אלאל על הבמה, היא לא מפסיקה לחייך. זה אותו חיוך גדול ומוכר, שמלווה את כולנו כבר 30 שנה. אחת היוצרות הכי גדולות במוזיקה הישראלית חוגגת 30 שנות יצירה בסדרת מופעים מצוינת, בה היא מארחת אמנים מהשורה הראשונה בארץ, מאסתר רדא ונינט ועד אהוד בנאי ודני סנדרסון. בהופעה שהתקיימה אתמול בזאפה בתל-אביב התארח שלום חנוך, ובאופן מפתיע, דווקא החלק הזה של ההופעה היה החלק החלש ביותר.

אלאל פתחה את ההופעה עם "מעיין", והקהל יושב בנימוס ומאזין בקשב. יש משהו מוזר בהופעות ישיבה של אמני רוק, מצד אחד תראו את המקפצים, שעומדים בצידי האולם כדי לא להפריע, ומפזזים בשמחה. מהצד השני נמצאים היושבים, שבחלק מהמקרים מהנהנים בראשם לפי הקצב ובמקרים אחרים יושבים ומאזינים כאילו היו עכשיו בקונצרט קלאסי של הפילהרמונית. ובאמצע יש את הרוקדים בישיבה, אלה שלא קמים, אבל רוקדים עם כל הגוף בישיבה על הכסא. בשיר השני "ימי הפרח והאהבה" הקהל כבר מתחיל לזוז קצת בכיסא, ואלאל נראית מרוצה.

בין שיר לשיר היא מספרת אנקדוטות קטנות ומשעשעות, ומוכיחה שהיא לא רק יוצרת גדולה, אלא גם אמנית סטנד-אפ בחסד (מי שלא ראה את אלאל עושה חיקוי של חרצית נפתחת ונסגרת, לא יודע מה הוא מפסיד). בכלל, היא מחייכת, צוחקת, משתפת את הקהל בסיפורים אישיים וכובשת את הבמה ואת הקהל בלי שום קושי.

כששלום חנוך עולה על הבמה, קורה משהו מוזר. דווקא המפגש הזה, בין שני ענקים של המוזיקה הישראלית, קצת מתחרבש. התחושה היא של ג'ם סשן פרטי, חזרה ראשונה או שנייה, ולא של מופע מהוקצע. היא לא יודעת את המילים של השירים שלו, הוא לא יודע את המילים של השירים שלה, והם לא ממש שרים יחד. רק הביצוע המשותף שלהם ל"זן נדיר" מצליח איכשהו להרגיש הרמוני. חנוך יורד מהבמה, ואלאל חוזרת לעצמה די מהר וממשיכה לחייך.

קורין אלאל מארחת את שלום חנוך

כל שיר במופע הזה הוא להיט, מ"כשזה עמוק", דרך "דרך הכורכר" (שאלאל מספרת עליו בחיוך שהוא השיר הראשון שהלחינה שהצליח) ועד "אנטארטיקה" הבלתי נמנע. גם אם אתם לא ממעריציה, תהיו בטוחים שתכירו את רוב המילים לרוב השירים במופע הבאמת מקסים הזה. כן, יש עדיין מה לשפר, הסקסופון של אילן קורן מתאים בול, אמנם, לחלק מהשירים, אבל באחרים הוא פשוט נשמע לא קשור, ועוד כמה חזרות עם האמן המתארח לא היו מזיקות גם, אבל בסך הכל מדובר במופע נהדר וכיפי של אמנית אמיתית, שתענוג להקשיב לה ולראות אותה.

 

מה: קורין אלאל מארחת
מתי: ב-5/5 תארח אלאל את אברהם טל וב-20/5 את שלומי שבן
איפה: זאפה
כמה: 115-125 ש"ח
מה אנחנו אומרים: כיף גדול, גם אם אתם לא ממעריציה הגדולים של אלאל

 

 

ומה אתם אומרים?