קפסולות קפה, ממרח טחינה שוקולד וחטיפי דגנים

שלושה מוצרי מזון חדשים שיצאו בחודשים האחרונים לשוק והגיעו אלינו לסקירה. מה אתם חייבים בבית ועל מה אפשר לוותר

קפה ג'ו, ממרח טחינה שוקולד, חטיפי דגנים תות

קפסולות קפה של קפה ג'ו
קפסולות הקפה של קפה ג'ו הגיעו אלינו לסקירה בדיוק בזמן, ממש לפני שאספקת קפסולות הקפה של נספרסו עמדה להסתיים. ואצלנו בבית קפה הוא אחד המצרכים החשובים ביותר. בלעדיו היום לא ייפתח ולא ייסגר. בקיצור, תזמון מדויק. פרט לצנצנת נס הקפה ששוכנת דרך קבע במקרר, אנחנו נהנים גם ממכונת קפה של נספרסו, שעד עכשיו החזיקה אותנו כקהל שבוי לקפסולות של נספרסו, שכן המכונה מקבלת רק קפסולות מאוד ספציפיות. לא עוד. כשהגיע אלינו המארז של קפה ג'ו, גברבר הבית (שהוא צרכן קפסולות הקפה העיקרי) הביע הסתייגות וחוסר אמון. "זה לא יהיה טעים", "זה לא יתאים למכונה", "זה לא יהיה לי מספיק חזק" הם רק חלק מהמשפטים ששמעתי ממנו. עד הרגע שטעם את כוס האספרסו הראשונה. ניסינו את כל סוגי התערובות שקיבלנו (אולטרה סטרונג, אקסטרה סטרונג, תערובת ג'ו, טריאסטה, קיארי ולוקה) וכולם זכו אצל שתייני הקפה לציונים גבוהים. הגברבר נהנה במיוחד מהטעמים החזקים (אולטרה סטרונג ואקסטרה סטרונג) בעוד שהצלע הנשית העדיפה את הטעמים המתקתקים והפירותיים יותר (לוקה וקיארי). המחירים זולים יותר מהקפסולות של נספרסו – 20 ש"ח למארז של 10 קפסולות, ובקנייה של 4 מארזים תקבלו מחיר מיוחד של 15 ש"ח למארז.
שורה תחתונה – מוצלח מאוד, טעים וזול מהמתחרים.

חטיף דגנים תות

כח דגנים – חטיף 7 דגנים מלאים בתוספת תות

על אריזת החטיף "כח דגנים" מופיע הכיתוב "אנחנו שמים בחטיפים שלנו רק דברים שאפשר לצייר" ולצידו ציורים של מרכיבי החטיף. אין ספק שאת ההורים אפשר לקנות בקלות עם כיתוב כזה. גם מבט בטבלת הסימון התזונתי יספק את ההורה המודאג. על רקע פרשת החטיפים המלוחים (שמכילים כ-300 מ"ג נתרן לשקית קטנה), נחמד לראות שהחטיף מכיל רק 2 מ"ג נתרן לחטיף אחד. ובנוסף לכל הנאמר, המוצר גם לא מכיל חומרים מן החי, כך שהוא מתאים גם לטבעונים. רק בעיה אחת ניצבת בפני יצרני החטיף – הטעם. לחטיף יש תחושה מעט מיושנת, כאילו ישב פתוח בארון במשך כמה ימים לפני שאכלנו אותו (והוא לא) והטעם שלו פשוט, איך לומר, לא משהו. מילא שהילדים לקחו ביס וסירבו להמשיך לאכול, אבל אפילו המבוגרים (שלפעמים מוצאים את עצמם אוכלים אפילו כוסמת) העדיפו לוותר.
שורה תחתונה - בריא יחסית לרוב החטיפים, אבל לא טעים.

ממרח טחינה שוקולד

ממרח טחינה שוקולד

ממרח הטחינה עם שוקולד של אחוה הוא בדיוק ההפך מחטיף כח הדגנים. בריא זה לא ממש (על אף העובדה שהטחינה מיוצרת משומשום מלא), אבל הוא טעים. למען האמת, לממרח הטחינה עם השוקולד יש פשוט טעם של ממרח חלווה, ותראו לי ילד (או מבוגר) שלא אוהב ממרח חלווה. נכון, אפשר גם להכין ממרח חלווה לבד מטחינה וסילאן והוא יהיה הרבה יותר בריא, אבל אין ספק שקל יותר פשוט להוציא את הקופסה מהמקרר ולמרוח על הלחם (או לאכול בכפית…). אם אתם דוגלים בתזונה בריאותית, ותרו על הממרח, שהרכיב השני המשמעותי בו הוא סוכר, אבל אם יותר חשוב לכם למצוא ממרח שאפשר בקלות למרוח לילדים על הסנדוויץ' בבוקר בעיניים חצי עצומות (וגם לדחוף להם קצת טחינה בלי שירגישו), לכו על זה.
שורה תחתונה – טעים וזמין

 

 

ומה אתם אומרים?